Máte zájem? Zavoláme vám zpět.

Odesílám...
Došlo k chybě při odesílání.
Zkuste později nebo nás kontaktujte e-mailem.

Znečištění ovzduší - nevidíme jej, ale to neznamená, že nám nemůže ublížit

BRUSEL / GOLDACH, Švýcarsko – IQAir, expert v oblasti kvality ovzduší zvyšuje povědomí o znečištěném ovzduší také ve spolupráci s Evropskou komisí. Na konferenci s názvem „Čistý vzduch pro všechny" připravil výstavu fotografií a představuje snímky vznětových sazí, spór plísní, pylu a jiných částic. Obrazy s maximálním zvětšením až 100 000krát jsou k dispozici také na www.iqair.com/newsroom a vybízejí k tomu, aby zpochybnily společné vnímání toho, že to, co nevidíte, nemůže ublížit.

Detail

Janez Potočnik, evropský komisař pro životní prostředí, usiluje o uznání hospodářské závažnosti znečištění ovzduší a jeho vlivu na člověka. "Znečištění ovzduší je celosvětovou výzvou, která nezastaví na hranicích země ani na vstupních dveřích," říká Potočník.
"Životy jsou kráceny znečištěným ovzduším a chronické respirační onemocnění způsobuje pro mnoho lidí na celém kontinentě velké obtíže, varuje profesorka Jacqueline McGladeová, výkonná ředitelka Evropské agentury pro životní prostředí (EEA).
Téma „Čistý vzduch pro všechny", inspiroval IQAir, švýcarského odborníka na čističky vzduchu, aby pomohl vizualizovat neviditelný svět znečištěného ovzduší. IQAir spolupracují s oceněným vědeckým fotografem Stefanem Dillerem, který zachytil snímky mikroskopických znečišťujících látek a alergenů, které nás obklopují a jsou v rozsahu nano a mikrometrů.
"Zlepšení vzduchu, který dýcháme, je nesmírně důležité. Znečištěné ovzduší ohrožuje zdravý vývoj našich dětí a přispívá k závažným onemocněním, včetně astmatu a rakoviny, "říká Frank Hammes, generální ředitel společnosti IQAir. "Naším cílem za posledních 50 let bylo poskytnout praktická řešení, která doplní úsilí vládních a nevládních organizací o snížení expozice znečišťujících látek ve vzduchu."
O společnosti IQAir:
IQAir je globálně aktivní odborník na technologii čistého ovzduší se zaměřením na praktické metody ke zlepšení vzduchu, který lidé dýchají v interiérech. Švýcarská společnost IQAir  Group vyvíjí, vyrábí a provádí inovativní řešení kvality ovzduší pro celou řadu aplikací včetně domů, kanceláří, škol, nemocnic a dalších kritických prostředí ve více než 70 zemích světa. IQAir oslavuje své 50. výročí v roce 2013.
 

Galerie