Máte zájem? Zavoláme vám zpět.

Odesílám...
Došlo k chybě při odesílání.
Zkuste později nebo nás kontaktujte e-mailem.

Snížení kontaminace MRSA v prostředí s mobilními HEPA čističkami vzduchu.

V nemocničním prostředí se znovu objevuje jako potenciálně významný faktor přenos meticilin-rezistentní infekce Staphylococcus aureus (MRSA) a dalších nozokomiálních patogenů. Cílem této studie bylo vyhodnotit účinnost mobilní čističky vzduchu odstraňující částice ze vzduchu s vysokou účinností (HEPA, IQAir Cleanroom H13, Incen AG, Goldach, Švýcarsko) ke snížení kontaminace MRSA okolního povrchu v klinickém prostředí.

Detail

Míra kontaminace MRSA na horizontálních površích byla hodnocena pomocí agarových desek v sousedících pokojích pacientů, kteří byli těžcí rozptylovači MRSA. Kontaminace byly měřeny při různých rychlostech pro filtraci vzduchu (60-235 m3 /h) a ve srovnání s žádnou filtraci vzduchu pomocí Poissonovy regrese. Bez filtrace vzduchu, 80% až 100% desek byly pozitivní na MRSA, s průměrným počtem MRSA jednotek tvořících kolonie (CFU) / 10-expozice / deska od 4,1 do 27,7. Filtrace vzduchu v množství 140 m3 / h (jeden pacient) a 235 m3 / h (dva pacienti), vedlo k velmi významnému snížení míry znečištění ve srovnání s žádnou filtrací vzduchu (poměr upravené míry 0,037, 0,099 a 0,248, resp.; P <0,001 každý).
Silná vazba byla prokázána mezi reálnou filtrací a průměrným počtem MRSA cfu / 10 h expozice / deska (P pro tendenci <001). Závěrem lze říci, tyto mobilní čističky vzduchu s HEPA filtrací mohou výrazně snížit kontaminaci MRSA v prostředí izolačních pokojů pro pacienty a zároveň se ukazují jako užitečný doplněk stávajících kontrolních opatření proti infekcím MRSA.